AnaSayfa   Site Haritası  
 
Ana Sayfa Pamporova Oteller Turlar Hakkımızda İrtibat
 
Kampanya Detaylarını görüntülemek için tıklayınız
 
ORLOVETS
PAMPOROVO
MURGAVETS
PERELIK
BELMONT
[ 1 ][ 2 ][ 3 ]
Bansko Pist haritası
Borovets Pist haritası
 
  
PAMPOROVO
 

   Bulgaristan’da bulunan 4 büyük kayak merkezinin en gelişmiş ve en rağbet edileni olan Pamporovo, denizden 1650 m. Yüksekliğe sahip, Doğu Avrupa’nın en önemli kayak beldelerinden biridir. Özellikle doğu bloğunun dağılması sonrası Avrupa’lı kayakçılarca keşfedilen bölgeye her yıl binlerce sporcu akın etmektedir. 1966'dan beri Hatipoglu turizm kayakçılarınıda ağırlayan Pamporovo’yu sizlere daha yakından tanıtmak istiyoruz:
   Rodop Dağlarının zirvesini oluşturan Snejanka Tepesini ( 1926 m.) bünyesinde bulunduran Pamporovo , kar ve güneşi bir arada sunma özelliğini taşımaktadır. Bölge çok çeşitli kayak olanaklarının yanında Avrupa standartlarındaki lüks otelleri ve Bulgaristan’ın o ünlü gece hayatının en canlı örneklerini barındırmasıyla da tanınmıştır. Pamporovo’da kışlar son derece yumuşak geçmektedir. Yılda 150 gün kara sahip olan bölgede hemen hemen her gün güneşli geçer. Kar kalınlığı ortalama 1.40 m civarında olmaktadır. Ege Denizi iklimi altında bulunan bölgede Aralık ayının ortasından, nisan ayının ortalarına kadar kayak yapmak mümkün olabilmektedir.
 
   Yıllık ortalama sıcaklık + 8.5C, yılın en soğuk ayı olan ocak ayında ise ortalama hava sıcaklığı –3C dereceye kadar düşebilmektedir. Bu ısı seviyesi de ideal kayak ortamını doğurmaktadır. Bölgenin bir diğer özelliği ise çok geniş ormanlara sahip olması ve sanayileşmeden uzak olması nedeniyle temiz havasıdır
 
 
Pamporovo’nun coğrafi özellikleri sayesinde her seviyeden kayakçı için mükemmel pistler mevcuttur. Bu pistler titizlikle korunmakta ve her an mükemmel ortamda tutulmaktadır. Bir diğer önemli özellik; birden fazla dünya dilini konuşabilen, sayıları yüzü aşan Avrupa standartında kayak hocası, yeni başlayanlardan profesyonellere uzanan seviyelerdeki kayakçılara hizmet sunmaktadır.
 
© 2005 Hatipoğlu travel Agency . All rights reserved